Adopcia seminaristu z Afriky

Je všeobecne známe, že počet kňazských a rehoľných povolaní v Európe už desaťročia klesá, naproti tomu v Afrike či Južnej Amerike naopak rastie. Európa, ktorá na prelome stredoveku a novoveku začala organizovať misie po celom svete, sa tak v súčasnosti sama stala misijným územím z hľadiska ohlasovania viery v Ježiša Krista a nedostatku zasvätených osôb pre toto ohlasovanie.

Preto organizácia Katolíckej cirkvi s názvom Pápežské misijné diela (PMD) pre Slovensko, okrem charitatívnej pomoci rozvojovým krajinám, organizuje aj finančnú podporu študentov-seminaristov v týchto krajinách, ktorí po vysvätení za kňazov prichádzajú pôsobiť aj do Európy. Na výzvu PMD v Bratislave s názvom "Darujte svetu kňaza" zareagovalo aj Ružencové bratstvo (RB) pri Rím.-kat. farnosti Banská Štiavnica a od novembra 2023 každý mesiac podporuje štúdium bohoslovca v Afrike. Potrebná suma pre štúdium je 50€ mesačne.

Dňa 17.1.2024 dostalo RB písomnú informáciu od PMD – národné riaditeľstvo v Bratislave, že nám bol pridelený študent teológie Daniel G. Imani (25 r.), ktorý nastúpil do 1. ročníka teológie na obdobie 4 rokov do Kňazského seminára sv. Karola Lwangu v meste Segerea, štát Tanzánia. Budeme ho podporovať finančne, ale aj modlitbami, aby úspešne ukončil štúdiá a bol vysvätený za kňaza.

Pán Boh zaplať všetkým členom RB Banská Štiavnica, ktorí finančne prispievajú každý mesiac na štúdium Daniela G. Imaniho a zároveň ho podporujú aj svojimi modlitbami. Prosíme Vás, pripojte sa i Vy k tejto našej aktivite a sprevádzajte seminaristu Daniela G. Imaniho svojimi modlitbami počas jeho štúdia.

Jozef Labuda