Kalvárska púť 2023

Na sviatok Povýšenia svätého Kríža sme putovali krížovou cestou od dolného kostola Poslednej večere k hornému kostolu Ukrižovania. Tam bolo následne odhalené a požehnané súsošie Abraháma s Izákom, ktoré sa po mnohých desiatkach rokov podarilo vrátiť v plnej kráse na priečelie kostola. Spoločný čas sme zavŕšili sv. omšou v hornom kostole.

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, pokračovala naša Kalvárska púť sedembolestným ružencom a slávnostnou svätou omšou. Celý program sa odohrával pri soche Sedembolestnej Panny Márie na amfiteátri za dolným kostolom. Tešíme sa hojnej účasti pútnikov z domácej i z okolitých farností.

Kalvársku púť sme za hojnej účasti pútnikov i kňazov aj z okolitých farností zavŕšili slávnostnou svätou omšou patrocínia Kalvárie, ktorú celebroval páter Vladimír Kasan, prior kláštora benediktínov v Sampore. Ďakujeme mu za povzbudivé slová. Svätú omšu svojím spevom okrem štiavnického farského spevokolu doprevádzal aj banícky spevokol Štiavničan. Na záver slávnosti dostal slovo predseda Kalvárskeho fondu Martin Macharik, ktorý nás informoval o nedávnych aktivitách a aktuálnom dianí na Kalvárii. Ďakujeme všetkým za účasť a pomoc pri organizácii.